معرفی برند آون محبوب ترین شرکت تولید کننده لوازم آرایشی

دیوید اچ مک کانل بنیانگذار آون (Avon) مطرح ترین لوازم آرایشی و بهداشتی جهان، کار خود را نخست در اواخر سال 1800 با فروش درب به درب کتاب آغاز کرد.

معرفی برند آون محبوب ترین شرکت تولید کننده لوازم آرایشی

مک کانل جهت ترغیب و افزایش مشتریانش برای خرید کتاب، به کسانی که کتاب می خریدند؛ یک عطر در کنار کتاب به عنوان هدیه می داد. سپس بعد از مدتی متوجه شد که این عطرها که با تلفیق رایحه رز ساخته شده بودند؛ بیشتر مورد توجه و پسند افراد قرار می گیرد. به همین سبب در سال 1886 شرکت عطر خود را در کالیفرنیا راه اندازی کرد.

او در سال 1897 اولین کارخانه عطر را در شهر ( suffern ) که در نزدیکی نیویورک قرار دارد تاسیس کرد و نام آون را بخاطر اینکه به راحتی در ذهن ها باقی بماند و همچنین تلفظ آسانی داشته باشد؛ انتخاب کرد. محصولات تولید شده در این کارخانه به صورت خانه به خانه فروخته می شد و دراختیار مشتریان قرار می گرفت.
امروزه برند Avon بیش از 6 میلیون نماینده فروش مستقل در 70 کشور جهان دارد که در بازار فروش، مقام دوم را به خود اختصاص داده است. همچنین با استراتژی فروش خانه به خانه و روش نوین بازاریابی، از یک شرکت کوچک تولید کننده عطر به بزرگ ترین تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی تبدیل شده است.

راه اندازی کمپین روبان صورتی

در سال 1990، Avon با راه اندازی کمپینی با شعار « یک قدم بردار، این زندگی از آن توست » اقدام به افزایش آگاهی در رابطه با سرطان سینه کرد. نام این کمپین روبان صورتی ( Pink Ribbon ) نام دارد که با توصیه بدوید، قدم بزنید و با آگاهسازی، هم خود و هم زنانی را که دوست دارید از این بیماری در امان نگه دارید؛ شروع کرد.
این برند در تولید لوازم آرایشی خود همیشه انتظارات زنان را مورد توجه قرار داده و به همین منظور یک تیم از فروشندگان خانم جهت بازاریابی را استخدام کرده است. این بازاریابی فرصت خوبی ایجاد کرد تا زنان بیرون از منزل کار کنند و مستقل باشند. به علاوه 81% کارکنان این شرکت را زنان تشکیل می دهند.

تولید محصولات بر اساس اهمیت به محیط زیست و با احترام به حقوق حیوانات

برند آمریکایی آون با ارائه محصولاتی که باعث افزایش زیبایی ظاهری می گردد؛ ضمن رهبری در لوازم آرایشی جهان، پروژه های مشارکت اجتماعی خود را به عنوان شهروند اجتماعی ادامه می دهد. فعالیت های خود را با سیاست زیست محیطی ادامه و به موازات ارزش های جهانی عمل می کند.
این برند آرایشی به منظور حفظ سلامت محیط زیست و انسان، تقریبا تمام سفارشات را به صورت آنلاین می گیرد و از این طریق مصرف کاغذ را بسیار کاهش داده است. همچنین در این راستا با کاهش 20% مصرف انرژی، 27% آب و 17.6% انتشار گازهای گلخانه ای، از موادی استفاده می کند که تا 76% قابل بازیافت است.
به علاوه دارنده گواهی Green Brand می باشد که به این معناست که محصولات آرایشی بر پایه گیاهی است و آسیبی به سلامت انسان نمی رساند.

این برند آمریکایی با احترام به حقوق حیوانات در سال 1889 به عنوان اولین شرکت بزرگ اعلام کرد که آزمایش های خود را بر روی حیوانات متوقف کرده و از این به بعد محصولاتش را بدون تست حیوانی، تولید و عرضه بازار می کند.
از دیگر خط های تولید این برند می توان به تولید محصولات مراقبت از پوست، زیبایی و مد، محصولات تزئینی منازل و سایر لوازم خانگی اشاره کرد که برندهای معروف MARK ، AVON TRUE، ANEW، Skin-So-Soft و Advance Techniques زیرمجموعه آون است.
این کمپانی یکی از بزرگ ترین تامین کننده های لوازم آرایشی در آمریکا، اروپا و ترکیه می باشد که در سال 1993 وارد بازار ترکیه شد و در هر دقیقه 7 رژلب، 6 ریمل و 33 عطر به فروش می رسد.

دیدگاه‌ها ۰