واقعیت هایی که در مورد ضد چروک نمیدانید

ضد چروک ها واقعیت دارند؟ پیر شدن پوست با افزایش سن یک فرآیند طبیعی است؛ چرا که با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین پوست کم شده و رفته رفته چین و چروک افتادن و شل شدن پوست شروع می شود؛ از طرفی عوامل بیرونی نظیر آلودگی ها، نور خورشید و رادیکال های آزاد هوا هم بر روی پوست اثر منفی و مخربی دارند و موجب از بین رفتن سلول ها شده و به اصطلاح باعث پیری پوست می شوند.

اما با همه این تفاسیر، چه کسی دوست ندارد که پوستش همیشه جوان و سالم بماند؟ همه مردم به دنبال راهکاری هستند که روند پیر شدن پوستشان را به تعویق بیاندازند و هر روز جوان تر به نظر برسند.

بدین منظور محصولات متنوع و زیادی به عنوان محصولات ضد پیری و ضد چین و چروک به بازار عرضه می شوند که در این مطلب به بررسی اثرات و ویژگی های این محصولات می پردازیم.

ضد چروک

آیا محصولات ضد چین و چروک پوست واقعا اثر بخشی دارند؟!

بسیاری از مردم به امید اینکه این محصولات بتوانند چین و چروک ها را کاهش داده و از پوستشان مراقبت کنند، وقت و هزینه زیادی را برای انتخاب و خرید کرم ها و ماسک های ضد پیری صرف می کنند.

اما سوال مهمی که وجود دارد این است که میزان تاثیر این محصولات تا چه حدی است؟ آیا این فرآورده ها که معمولا پرهزینه و گران قیمت هستند، واقعا باعث از بین رفتن چین و چروک ها می شوند؟

میزان اثر بخشی این محصولات بستگی به مواد به کار رفته در ترکیباتشان و همچنین مدت زمان استفاده از آن ها دارد. چیزی که مشخص است نباید انتظار معجزه از این کرم ها داشته باشید و بیشترین تاثیری که بهترین محصولات در مراقبت و جوانسازی پوست دارند، حدود 30 الی 40 درصد است.

ضد چین و چروک ها حاوی چه موادی هستند؟

 مرطوب کننده ها : اغلب کرم ها، ماسک ها و ژل هایی که بعنوان محصولات ضد پیری و رفع کننده چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرند، حاوی مواد مرطوب کننده فعال هستند. مرطوب کننده ها با آب رسانی پوست به تنهایی می توانند ظاهر پوست شما را بهبود بخشیده و خطوط و چین و چروک های صورت را کمتر کنند.

  •  رتونوئید : اگر نگاهی به ترکیبات محصولات ضد چین و چروک بیاندازید حتما نام رتونوئید را خواهید دید. رتونوئید که شکلی از ویتامین آ (A) است بعنوان یک ماده ضد پیری مورد استفاده قرار می گیرد که عملکرد سلول های پوستی را تقویت می کند.کرم ضد چروک
  • ویتامین C ( اسید اسکوربیک ) : نور خورشید و رادیکال های آزاد موجود در هوا سلول های پوست را تجزیه می کنند و باعث افتادگی و شل شدن پوست می شوند؛ ویتامین C که در ترکیبات اغلب کرم ها وجود دارد، یک آنتی اکسیدان قوی است و بعنوان محافظ پوست عمل کرده و از ایجاد چین و چروک پیشگیری می کند.
  •  اسیدهای هیدروکسی : این اسیدها برای پاکسازی سلولهای مرده پوست و انجام عمل لایه برداری استفاده می شوند. محصولاتی که در ترکیباتشان از اسیدهای هیدروکسی نظیر AHA استفاده می کنند، بطور منظم پوست شما را برای جذب بهتر سایر محصولات آماده می کنند و با تحریک کلاژن های پوست سبب رشد سلول های جدید می شوند تا پوست صاف و یکدست شود.
  •  عصاره ها و رایحه های متنوع : تولید کنندگان محصولات مراقبتی پوست از عصاره و رایحه های متنوعی برای ایجاد تفاوت در محصولاتشان استفاده می کنند. اغلب این عصاره ها شامل عصاره گیاهان و میوه ها هستند که هر کدام تاثیر متفاوتی روی پوست اعمال می کنند.

 

نکاتی که باید در مورد خرید و استفاده از محصولات ضد پیری بدانید!

سازمان جهانی غذا و دارو کرم های و ماسک های ضد پیری را جزو محصولات آرایشی طبقه بندی می کند و آن ها جزو داروهای درمانی به شمار نمی روند، به همین دلیل این فرآورده ها هیچ وقت مورد آزمایش های پزشکی قرار نمی گیرند.

با این حال باید نکاتی را برای استفاده از این محصولات در نظر داشته باشید که چکیده ای از آن ها را بیان می کنیم.

ضد چروک

قیمت تاثیری در کیفیت ندارد!

در نظر داشته باشید که قیمت محصولات هیچ رابطه مستقیمی با کیفیت آن ها ندارد و ممکن است محصولی که ارزان تر است تاثیری به مراتب بیشتر از یک محصول پرهزینه روی پوستتان داشته باشد.

 مصرف بیش از اندازه محصول تاثیر آن را افزایش نمی دهد!

میزان مصرف هر محصول با محصولات دیگر متفاوت است که معمولا میزان مجاز و طریقه مصرف هر یک از این محصولات در بروشور مخصوص آن نوشته می شود. بعضی از افراد برای تاثیر گذاری بیشتر، لایه های ضخیمی از کرم ها را استفاده می کنند که هیچ تاثیری در افزایش تاثیر آن ندارد.

 استفاده همزمان از چندین محصول باعث اثر بخشی بیشتر نمی شود!

بعضی افراد و بخصوص خانم ها برای اینکه تاثیر بیشتری از کرم ها ببینند چندین محصول را به صورت همزمان تهیه و استفاده می کنند که تصوری اشتباه بوده و ممکن است بجای فایده بیشتر باعث تحریک و آسیب جدی پوست شود.

لزوم استفاده مداوم

برای اینکه متوجه تاثیر کرم های ضد چین و چروک شوید، باید حداقل یک ماه بصورت مداوم از آن ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که ممکن است پس از قطع مصرف این محصولات پوستتان دوباره به حالت اول خود برگردد.

ضد چین و چروک

کرم شب و روز یک حقه تبلیغاتی!

تولیدکنندگان این محصولات برای اینکه میزان فروششان را بالا ببرند، از کلماتی مانند کرم شب و کرم روز در تبلیغات محصولاتشان استفاده می کنند و به مردم توصیه می کنند برای اعمال تاثیر گذاری بیشتر، باید از کرم های مکمل شب و روز به صورت همزمان استفاده کنند؛ در حالی که چنین چیزی حقیقت ندارد. نکته اینجاست که برخی کرم ها به دلیل مواد به کار رفته در ترکیباتشان با نور خورشید واکنش نشان می دهند و حتما باید شب استفاده شوند.

محصول مناسب پوست خودتان را انتخاب کنید

ممکن است دوستتان از کرمی استفاده کرده باشد و از عملکرد و تاثیر آن بسیار راضی بوده باشد و استفاده از آن را به شما هم توصیه کند؛  باید بدانید که پوست همه افراد باهم یکسان نیست و ممکن است محصولی که برای کس دیگری مفید بوده است، برای شما هیچگونه اثربخشی نداشته باشد؛ بنابراین بهتر است محصولی را استفاده کنید که متناسب با نوع پوستتان باشد.

دیدگاه‌ها ۱